Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
u/10 East
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
16 Oct 21 8:00AM Balcatta   v   BYE  
16 Oct 21 8:00AM Bassendean   v   Bassendean Junior Jubilee Reserve (Grass 1)  
16 Oct 21 8:00AM Bedford   def by   Coolbinia Hillcrest Park (Hillcrest Grass 1) Final result entered and confirmed
16 Oct 21 8:00AM Leederville Black   def by   Leederville Gold Britannia Reserve (Grass North) Final result entered, no confirmation
16 Oct 21 8:00AM Morley Bayswater Blue   def by   Morley Bayswater Green RA Cook Reserve East Final result entered and confirmed
16 Oct 21 8:00AM Mt Lawley Inglewood Green   def   Mt Lawley Inglwood White Wordsworth Reserve (Oval 1) Final result entered, no confirmation
16 Oct 21 8:00AM Noranda   def by   Tuart Hill - North Perth Cricket Club Deschamp Reserve Final result entered, no confirmation
Round 2
23 Oct 21 8:00AM Coolbinia   def   Bassendean Yokine Reserve (Yokine East - North Oval) Final result entered and confirmed
23 Oct 21 8:00AM Leederville Gold   def   Bedford Britannia Reserve (Grass North) Final result entered and confirmed
23 Oct 21 8:00AM Leederville Black   def by   Morley Bayswater Green Les Lilleyman Reserve Final result entered and confirmed
23 Oct 21 8:00AM Mt Lawley Inglwood White   def by   Morley Bayswater Blue Wordsworth Reserve (Oval 1) Final result entered, no confirmation
23 Oct 21 8:00AM Tuart Hill - North Perth Cricket Club   def by   Mt Lawley Inglewood Green Grenville Reserve Final result entered, no confirmation
23 Oct 21 8:00AM Balcatta   def by   Noranda Delawney Reserve Final result entered, no confirmation
Round 3
30 Oct 21 8:00AM Balcatta   def by   Coolbinia Delawney Reserve Final result entered, no confirmation
30 Oct 21 8:00AM Bassendean   def by   Leederville Gold Jubilee Reserve (Grass 1) Final result entered, no confirmation
30 Oct 21 8:00AM Bedford   def   Morley Bayswater Green Hillcrest Park (Hillcrest Grass 1) Final result entered, no confirmation
30 Oct 21 8:00AM Leederville Black   def   Mt Lawley Inglwood White Britannia Reserve (Grass North) Final result entered, no confirmation
30 Oct 21 8:00AM Morley Bayswater Blue   def   Tuart Hill - North Perth Cricket Club RA Cook Reserve East Final result entered, no confirmation
30 Oct 21 8:00AM Mt Lawley Inglewood Green   def   Noranda Hamer Park (Oval 1) Final result entered, no confirmation
Round 4
6 Nov 21 8:00AM Leederville Gold   def   Balcatta Britannia Reserve (South) Final result entered, no confirmation
6 Nov 21 8:00AM Morley Bayswater Green   def   Bassendean RA Cook Reserve West Final result entered and confirmed
6 Nov 21 8:00AM Tuart Hill - North Perth Cricket Club   def by   Leederville Black Grenville Reserve Final result entered, no confirmation
6 Nov 21 10:10AM Mt Lawley Inglwood White   def by   Bedford Wordsworth Reserve (Oval 1) Final result entered and confirmed
6 Nov 21 10:10AM Morley Bayswater Blue   def   Noranda RA Cook Reserve West Final result entered, no confirmation
6 Nov 21 10:10AM Mt Lawley Inglewood Green   def by   Coolbinia Wordsworth Reserve (Oval 2) Final result entered and confirmed
Round 5
13 Nov 21 8:00AM Balcatta   v   Morley Bayswater Green Delawney Reserve  
13 Nov 21 8:00AM Bassendean   def   Mt Lawley Inglwood White Jubilee Reserve (Grass 1) Final result entered, no confirmation
13 Nov 21 8:00AM Bedford   def   Tuart Hill - North Perth Cricket Club Hillcrest Park (Hillcrest Grass 1) Final result entered and confirmed
13 Nov 21 8:00AM Leederville Black   def   Noranda Britannia Reserve (Grass North) Final result entered, no confirmation
13 Nov 21 8:00AM Morley Bayswater Blue   def by   Mt Lawley Inglewood Green RA Cook Reserve East Final result entered, no confirmation
13 Nov 21 8:00AM Leederville Gold   def by   Coolbinia Britannia Reserve (North) Final result entered and confirmed
Round 6
20 Nov 21 8:00AM Mt Lawley Inglwood White   v   Balcatta Wordsworth Reserve (Oval 1)  
20 Nov 21 8:00AM Tuart Hill - North Perth Cricket Club   def by   Bassendean Grenville Reserve Final result entered and confirmed
20 Nov 21 8:00AM Noranda   def by   Bedford Emberson Reserve Final result entered and confirmed
20 Nov 21 8:00AM Morley Bayswater Green   def   Morley Bayswater Blue RA Cook Reserve East Final result entered, no confirmation
20 Nov 21 10:10AM Mt Lawley Inglewood Green   def   Leederville Black Wordsworth Reserve (Oval 1) Final result entered, no confirmation
20 Nov 21 10:10AM Leederville Gold   def by   Coolbinia Menzies Park Final result entered and confirmed
Round 7
27 Nov 21 8:00AM Balcatta   v   Tuart Hill - North Perth Cricket Club Delawney Reserve  
27 Nov 21 8:00AM Bassendean   def   Noranda Jubilee Reserve (Grass 1) Final result entered, no confirmation
27 Nov 21 8:00AM Bedford   def by   Mt Lawley Inglewood Green Hillcrest Park (Hillcrest Grass 1) Final result entered and confirmed
27 Nov 21 8:00AM Leederville Black   def by   Morley Bayswater Blue Britannia Reserve (Grass North) Final result entered, no confirmation
27 Nov 21 8:00AM Leederville Gold   def   Mt Lawley Inglwood White Les Lilleyman Reserve Final result entered, no confirmation
27 Nov 21 8:00AM Morley Bayswater Green   def by   Coolbinia RA Cook Reserve East Final result entered and confirmed
Round 8
4 Dec 21 8:00AM Noranda   def   Balcatta Emberson Reserve Final result entered, no confirmation
4 Dec 21 8:00AM Mt Lawley Inglewood Green   def   Bassendean Wordsworth Reserve (Oval 1) Final result entered, no confirmation
4 Dec 21 8:00AM Morley Bayswater Blue   v   Bedford RA Cook Reserve East Progress result entered
4 Dec 21 8:00AM Tuart Hill - North Perth Cricket Club   v   Leederville Black Grenville Reserve  
4 Dec 21 8:00AM Mt Lawley Inglwood White   def by   Coolbinia Hamer Park (Oval 2) Final result entered, no confirmation
4 Dec 21 8:00AM Leederville Gold   def   Morley Bayswater Green Britannia Reserve (Grass North) Final result entered, no confirmation
Round 9
11 Dec 21 8:00AM Balcatta   def by   Mt Lawley Inglewood Green Delawney Reserve Final result entered, no confirmation
11 Dec 21 8:00AM Bassendean   v   Morley Bayswater Blue Jubilee Reserve (Grass 1)  
11 Dec 21 8:00AM Bedford   v   Leederville Black Hillcrest Park (Hillcrest Synthetic)  
11 Dec 21 8:00AM Noranda   def by   Morley Bayswater Green Emberson Reserve Final result entered, no confirmation
11 Dec 21 8:00AM Tuart Hill - North Perth Cricket Club   def by   Coolbinia Grenville Reserve Final result entered, no confirmation
11 Dec 21 8:00AM Mt Lawley Inglwood White   def by   Leederville Gold Wordsworth Reserve (Oval 1) Final result entered, no confirmation
Round 10
5 Feb 22 8:00AM Leederville Black   v   Bassendean Britannia Reserve (Grass North) Progress result entered
5 Feb 22 8:00AM Bedford   def by   Mt Lawley Inglewood Green Ashfield Reserve Final result entered, no confirmation
5 Feb 22 8:00AM Coolbinia   def   Noranda Yokine Reserve (Yokine East - North Oval) Final result entered, no confirmation
5 Feb 22 8:00AM Tuart Hill - North Perth Cricket Club   def by   Leederville Gold Grenville Reserve Final result entered, no confirmation
5 Feb 22 8:00AM Mt Lawley Inglwood White   def by   Morley Bayswater Green Wordsworth Reserve (Oval 1) Final result entered, no confirmation
5 Feb 22 10:10AM Morley Bayswater Blue   def   Balcatta RA Cook Reserve East Final result entered, no confirmation
Round 11
12 Feb 22 8:00AM Balcatta   v   Leederville Black Delawney Reserve  
12 Feb 22 8:00AM Morley Bayswater Blue   def   Mt Lawley Inglwood White RA Cook Reserve East Final result entered, no confirmation
12 Feb 22 8:00AM Noranda   v   Leederville Gold Deschamp Reserve Progress result entered
12 Feb 22 8:00AM Tuart Hill - North Perth Cricket Club   def by   Morley Bayswater Green Grenville Reserve Final result entered, no confirmation
12 Feb 22 10:10AM Bedford   def   Bassendean DeLacey Reserve Final result entered, no confirmation
12 Feb 22 10:10AM Mt Lawley Inglewood Green   def by   Coolbinia Wordsworth Reserve (Oval 1) Final result entered and confirmed
Round 12
19 Feb 22 8:00AM Bedford   v   Balcatta Hillcrest Park (Hillcrest Synthetic)  
19 Feb 22 8:00AM Bassendean   def by   Leederville Black Jubilee Reserve (Grass 1) Final result entered, no confirmation
19 Feb 22 8:00AM Coolbinia   def   Morley Bayswater Blue Yokine Reserve (Yokine East - North Oval) Final result entered, no confirmation
19 Feb 22 8:00AM Leederville Gold   def   Mt Lawley Inglewood Green Britannia Reserve (North) Final result entered, no confirmation
19 Feb 22 8:00AM Morley Bayswater Green   def   Noranda RA Cook Reserve East Final result entered, no confirmation
19 Feb 22 8:00AM Mt Lawley Inglwood White   def   Tuart Hill - North Perth Cricket Club Wordsworth Reserve (Oval 1) Final result entered, no confirmation
Round 13
26 Feb 22 8:00AM Balcatta   def by   Bassendean Delawney Reserve Final result entered, no confirmation
26 Feb 22 8:00AM Leederville Black   def by   Coolbinia Les Lilleyman Reserve Final result entered, no confirmation
26 Feb 22 8:00AM Mt Lawley Inglewood Green   def   Morley Bayswater Green Wordsworth Reserve (Oval 1) Final result entered, no confirmation
26 Feb 22 8:00AM Noranda   def by   Mt Lawley Inglwood White Deschamp Reserve Final result entered, no confirmation
26 Feb 22 10:10AM Bedford   v   Tuart Hill - North Perth Cricket Club Beaufort Park Progress result entered
26 Feb 22 10:10AM Morley Bayswater Blue   def by   Leederville Gold RA Cook Reserve East Final result entered, no confirmation
Round 14
5 Mar 22 8:00AM Balcatta   v   Bassendean Delawney Reserve  
5 Mar 22 8:00AM Coolbinia   def   Bedford Yokine Reserve (Yokine East - North Oval) Final result entered, no confirmation
5 Mar 22 8:00AM Leederville Gold   def   Leederville Black Britannia Reserve (Grass North) Final result entered, no confirmation
5 Mar 22 8:00AM Morley Bayswater Green   v   Morley Bayswater Blue RA Cook Reserve East  
5 Mar 22 8:00AM Mt Lawley Inglwood White   def by   Mt Lawley Inglewood Green Wordsworth Reserve (Oval 1) Final result entered, no confirmation
5 Mar 22 8:00AM Tuart Hill - North Perth Cricket Club   def   Noranda Grenville Reserve Final result entered, no confirmation
Round 15
12 Mar 22 8:00AM Balcatta   v   Noranda Delawney Reserve  
12 Mar 22 8:00AM Bassendean   def by   Coolbinia Jubilee Reserve (Grass 1) Final result entered and confirmed
12 Mar 22 8:00AM Bedford   def by   Leederville Gold DeLacey Reserve Final result entered, no confirmation
12 Mar 22 8:00AM Leederville Black   def by   Morley Bayswater Green Britannia Reserve (Grass North) Final result entered, no confirmation
12 Mar 22 8:00AM Morley Bayswater Blue   v   Mt Lawley Inglwood White RA Cook Reserve East  
12 Mar 22 8:00AM Mt Lawley Inglewood Green   def   Tuart Hill - North Perth Cricket Club Wordsworth Reserve (Oval 1) Final result entered, no confirmation
Round 16
19 Mar 22 8:00AM Leederville Gold   def by   Coolbinia Britannia Reserve (South) Final result entered and confirmed
19 Mar 22 8:00AM Balcatta   v   Bassendean Delawney Reserve  
19 Mar 22 8:00AM Mt Lawley Inglwood White   def by   Leederville Black Wordsworth Reserve (Oval 1) Final result entered, no confirmation
19 Mar 22 8:00AM Tuart Hill - North Perth Cricket Club   v   Morley Bayswater Blue Grenville Reserve  
19 Mar 22 8:00AM Noranda   def by   Mt Lawley Inglewood Green Emberson Reserve Final result entered, no confirmation
19 Mar 22 10:10AM Morley Bayswater Green   def   Bedford RA Cook Reserve East Final result entered, no confirmation

Fixture Last updated: 15 Mar 22 8:34PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.

MLICC Facebook

CLUB NEWS

MLICC Open Day and AGM - 12pm Sunday 18 Sept 2022

Mt Lawley-Inglewood Cricket Club Open Day & AGM We hope you have enjoyed your off season and are looking forward to the cricket season (and warm weather) Read more

2021/22 Awards Winners Announced

In what was a fantastic conclusion to season 2021/22, the Mt Lawley-Inglewood Cricket Club held their awards night at the Rosemount Hotel on the 23rd Read more

The Four Premiership Weekend

In what was the second best season in club history, the Mt Lawley-Inglewood Cricket Club took home four flags between 12pm Saturday and 5pm Sunday, the Read more

Mt Lawley-Inglewood Team of the Decade

The Mt Lawley-Inglewood Team of the Decade was announced on the 27th of February at the Rosemount Hotel. Chosen from an initial squad of 20 and with a Read more