Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
2nd Grade 7 2 Dec 17
9 Dec 17
Mt Lawley-Inglewood
175 DG Washbourne 50 D Henderson 34  J D'Angelo 5/42 A Ogden 2/18 M Smith 2/44
def by Floreat - Hellenic
176 CM Nolan 59 J Law 39  M Perrella 2/4 M Chhetri 2/25 A Mohan 2/33
Hamer Park 1 
4th Grade 7 2 Dec 17
9 Dec 17
Floreat - Hellenic
5/339(dec) J Smith 122 J Flexman 105* J Martin 47* AT Morrison 29  BL Duffield 2/35 NP Parravicini 2/50
def Mt Lawley-Inglewood
70  H Wilson 3/7 M Nowotny-Walsh 3/16 RM Doran 2/32
and 29  J Martin 4/8 AT Morrison 3/2
Forrest Park 3 
5th Grade 7 2 Dec 17
9 Dec 17
Mt Lawley-Inglewood
113  SS Bhamrah 3/8 S Subbiah 3/27 WJ Inkpen 2/35
def by Canning Vale
8/226(cc) KM Atkinson 40 SS Bhamrah 38 JE Inkpen 34 R Narayanan 32  MR Berry 3/37
Hamer Park 2 
7th Grade 9 2 Dec 17 Coolbinia-West Perth
4/275(cc) KT Zissis 80* B Millar 53 DG Van Wees 51 S Finnigan 29* J Day 28  SM Fernandez 2/51
def Mt Lawley-Inglewood
170 M Butler 64  J Walsh 3/18 G van der Elst 3/25 G Giamboi 2/31
Wordsworth Res 1 
8th Grade 10 9 Dec 17 Mt Lawley-Inglewood
112 J Collins 42  S Hunt 3/27 AR Moss 3/29
def by Karrinyup
6/157(cc) RD Evans 41* S Hunt 30  SM Fernandez 3/33
Wordsworth Res 1 
Under 10s East (Sat) 8 9 Dec 17 Mt Lawley-Inglewood White
11/101(cc)  
def by Bassendean White
5/112  L Nillsen 3/9
Hamer Park 3 
Under 10s East (Sat) 8 9 Dec 17 Bassendean Red
3/92(cc)  
def by Mt Lawley-Inglewood Green
8/101(cc)  A Smith 2/5
Jubilee Reserve Grass 1 
Under 11 East (Sat) 8 9 Dec 17 Mt Lawley-Inglewood Green
4/120(cc)  M Gambitta 2/10
def Mt Lawley-Inglewood White
10/111  C McLean 2/10 ZA Makhdoom 2/17
Hamer Park 1 
Under 14 East 4 25 Nov 17
2 Dec 17
Bedford JCC
117  A Cooper 2/6 L Scurria 2/6
def by Mt Lawley-Inglewood White
8/268(cc) B Reed 31 F Tyson 25*  
Grand Prom Reserve 
Under 14 East 4 25 Nov 17
2 Dec 17
Mt Lawley-Inglewood Green
207 M DeFilippis 67 J Nagarchi 36*  S Farnfield 2/8 S Megarrity 2/9 D Katz 2/16
def by Bassendean JCC
9/215(cc) J Hugo 59* FA Shinnick 32* W Dowson 30  
Hamer Park 2 
Under 12 East 5 9 Dec 17 Mt Lawley-Inglewood
4/50  
drew Bassendean Red
8/109(cc) E Mouchemore 29*  OI Enman 2/7 D Hawkins 2/10 T Mistilis 2/13
Hamer Park 2 
Under 16/17 6 3 Dec 17
10 Dec 17
Bedford u/17s
7/314(cc) R Cox 100 T Peters 62* AK Ratnakar 50* SW Rutland 25  W Baitup 2/44
def Mt Lawley-Inglewood u/16s
7/224(cc) N Tolhurst 81 W Shackles 66  AK Ratnakar 3/29 SW Rutland 2/17 SP Steel 2/24
Grand Prom Reserve 
Under 15s West 7 10 Dec 17 Scarborough
7/148(cc) MJ Johnson 31*  
def Mt Lawley-Inglewood
93 LJ Bryant 26*  
Karrinyup 

MLICC Facebook